Aula UMK

Spektakl

2021-09-14 20:00

26 września 2021, godz. 20.00

Bilety w cenie od 50 do 80 PLN do nabycia online: www.kupbilecik.pl oraz w księgarni PWN na ul. Reja 25, tel. 502 457 371

Niebanalna komedia autora Przygody z ogrodnikiem i Między łóżkami...

 

Niedaleko pada jabłko od jabłoni, Wina ojca idzie w syna, Jaki ojciec, taki syn... Wszystkie te polskie mądrości mieszczą się w kanadyjskiej komedii Norma Fostera Między płotem a kowadłem (Mending Fences). Harry, właściciel gospodarstwa na dalekiej prowincji, nie widział swojego syna, Drew, szesnaście lat. Przyjeżdża on właśnie do ojca z wizytą. Ta wzruszająca i niebanalna komedia opowiada historię dwóch mężczyzn, syna i ojca, którzy są zbyt uparci na to, żeby otworzyć swoje serca jeden na drugiego. Nie radzą sobie z okazywaniem uczuć. Rozdzieleni na lata, dziś jako dorośli mężczyźni, stają wobec siebie zupełnie bezradni, czupurni, przytłoczeni emocjami i oślim uporem, do których wstydzą się przyznać. Tworzy to mnóstwo zabawnych sytuacji. Dyskretnym przewodnikiem po obcym im świecie uczuć jest "kobieta po przejściach", przyjaciółka i partnerka ojca, która jest właścicielką sąsiedniego gospodarstwa. Czy uda się jej pogodzić ogień z wodą, psa z kotem…? Zabawne dialogi i sytuacje, okraszone często pikanterią, a jednocześnie z elementami ciepła i liryzmu. Ot, jak to życie. Świetna gra aktorów. To świeży oddech w świecie sztuki zdominowanym przez sensację i farsę. Norm Foster znany jest od wielu lat polskiemu widzowi z takich sztuk jak: Ostra jazda, Premiera, Między łóżkami, Old Love, Długi ŁYKend, Randka w ciemno na dwie pary, Przygoda z ogrodnikiem… i kilku innych.

 

Obsada: GIN - Olga Borys / Maria Berełkowska / Magdalena Wójcik HARRY - Wojciech Majchrzak / Jakub Wieczorek DREW - Bartosz Obuchowicz / Igor Obłoza / Kacper Sasin Czas trwania 120 minut z przerwą.

https://www.kupbilecik.pl/imprezy/57907/Toru%C5%84/Mi%C4%99dzy+p%C5%82otem+a+kowad%C5%82em/

Aula UMK