Aula UMK

Basia Trzetrzelewska

2019-11-25 19:00

25 listopada 2019, godz. 19.00

Bilety w cenie od 139 do 179 do nabycia online: www.kupbilecik.pl oraz:

DWÓR ARTUSA W TORUNIU, ul. Rynek Staromiejski 6, 87-100 Toruń, tel. 56 655 49 39

Kasa biletowa: Tel. 56 655 49 29, bilety@artus.torun.pl

Kolejna wielka gwiazda w Toruniu! Tym razem na zaproszenie Centrum Kultury Dwór Artusa w toruńskiej Auli UMK wystąpi jedyna i niepowtarzalna BASIA.
 
BASIA (pełne nazwisko: Barbara Trzetrzelewska) to bez wątpienia jedna z najsłynniejszych polskich wokalistek. Jedna z niewielu, które odniosły wielki międzynarodowy sukces. W latach 80. podbiła listy przebojów piosenkami Half a Minute i Get Out of Your Lazy Bed. Publiczność na całym świecie doceniła jej unikatowy głos. Artystka posiada wielką zdolność do kreowania ciepłych latynoskich melodii okraszonych nutkami jazzu.
 
Po dziewięciu latach od wydania płyty It's That Girl Again, artystka w maju 2018 zaprezentowała swój kolejny studyjny album Butterflies. Nowy krążek zachwycił zarówno wiernych fanów, jak i krytyków. Sama Basia mówi, że jest to najbardziej jazzowa płyta w jej dorobku. Zawarte na niej piosenki opowiadają o miłości do życia, do muzyki i do ludzi.
 
Już w listopadzie Basia wystąpi w Toruniu! Na trasie towarzyszyć jej będzie długoletni partner, klawiszowiec Danny White. Usłyszymy również znakomitych muzyków znanych z występów z najlepszymi (Simply Red, Tom Jones, Kylie Minogue) Giorgio Serci (gitara), Andres Lafone (bas), Ian Kirkham (saksofon/klawisze) i Marc Parnell (perkusja).
 
Koncert w Toruniu będzie niezwykłą gratka dla wszystkich miłośników talentu BASI i jedną z niewielu okazji do posłuchania tej artystki na żywo.
Aula UMK